"Ik ben nog nooit zo snel naar Aalst gereden als toen !"
Hoe ben je bij Eendracht terechtgekomen?
Eigenlijk wou ik niet weg bij KSV Bornem, want het is een goede club met ambitie om zich in 3de klasse te vestigen. Bovendien had ik er nog 2 jaar contract lopen. Toch had ik na de match E. Aalst - Bornem van vorig seizoen gezegd dat indien E. Aalst mij zou contacteren ik geen seconde zou twijfelen. In februari dit jaar werd ik dan plots uitgenodigd door manager Geert De Ridder voor een gesprek. Ik ben nog nooit zo snel naar Aalst gereden dan die dag !
Wat wist je op voorhand al van onze club ?
Ik heb mij Eendracht Aalst altijd voorgesteld als een ploeg die een historiek heeft in de 1ste klasse. Ook de Europese matchen staan nog fris in mijn geheugen. Hier hebben veel spelers de start van hun succesvolle carrière ingezet zoals Kujovic. Hij is eigenlijk één van mijn favoriete keepers die ooit in België heeft gespeeld, zéker in zijn tijd bij Eendracht Aalst.
Was het een moeilijke keuze om naar hier te komen?
Ik had wel wat pijn in het hart toen ik besliste om Bornem achter mij te laten, aangezien ik er aanvoerder van de ploeg was en bovendien een goede band had met de mensen die dag en nacht met de club bezig waren. Maar als je dan in dit stadion voor deze supporters kan spelen, dan besef ik dat ik de juiste keuze gemaakt heb, dus neen!
Aangezien Eendracht net als Bornem toch zakte naar 4de klasse maakte het uiteindelijk niet veel uit, of toch ?
Op het moment dat ik tekende bij Eendracht Aalst was de kans dat E. Aalst in 3de zou blijven groter dan dat Bornem in 3de zou blijven.
En natuurlijk wou ik graag in 3de blijven, dus dat maakte de keuze in ieder geval wat makkelijker.
Wat deed het je om uitgerekend de absolute topper op en tegen je ex-club Bornem te spelen?
Eigenlijk heb ik dat zelf niet te veel opgeblazen en ik heb ik mij er op voorbereid en toegeleefd als naar een andere wedstrijd. Kort voor de wedstrijd is het tof om nog wat bekenden te zien, maar tijdens de westrijd was ik alleen gefocust om onze ploeg en de bal. Van al de rest rond het veld heb ik niets gemerkt...
Wat vind je van de sfeer op dit moment?
Deze sfeer is uniek en dat moet iedereen die met E. Aalst te maken heeft koesteren. Een seizoen als dit is speciaal, alleen al omdat het de wederopstanding is van de club na alle miserie die ze heeft gekend! Het is te merken aan de vele echte supporters dat ze er met volle teugen van genieten. Wekelijks zie ik mensen een traan wegpinken omdat het eindelijk terug goed gaat met hun "Iendracht Oilsjt"
Was je bang dat je met een jonge getalenteerde doelman als Sulmon als concurrent op de bank zou beginnen aan het seizoen?
Neen, daar denk je niet aan als je naar een club als deze komt. Het enige waar ik aan dacht was aan het feit dat ik er 200% zou voor gaan en dat ik ging genieten van dit seizoen. Concurrentie is een onderdeel van de sport en daar moet je mee kunnen omgaan, zoniet zit je niet op je plaats op dit niveau en zeker niet bij E. Aalst. Kristof is trouwens een goede voetbalkameraad geworden waarmee de samenwerking zeer goed verloopt! Hij heeft de juiste mentaliteit op training en hij zal het op deze manier zeker en vast nog ver schoppen. Wij steunen elkaar trouwens waar het nodig is.
Hoe is de verhouding met keeperstrainer Mergan ?
Ik heb nog met Louis samengewerkt bij Vigor Hamme. Samen met Nico Baert (ex Aalst) hebben we 6 mooie jaren beleefd in 3de en 2de klasse. Met 2 eindrondes en 1 titel in 3de klasse. Louis is een professionele keeperstrainer die elke training het uiterste vraagt van iedereen. Hij is ook iemand met zeer veel ervaring op het hoogste niveau (Lokeren) en elke week wil hij progressie zien bij zijn keepers. Het is een voorrecht voor elke doelman om met hem te kunnen werken!
Wat zijn je ambities zowel voor jou persoonlijk als voor Eendracht Aalst?
Mijn persoonlijke ambities lopen gelijk met die van de club. Ik wil zo snel mogelijk terug in 3de klasse staan en als het zelfs kan zo snel mogelijk in 2de !Aalst is een club die thuishoort in 2e of 1e klasse. Wij kunnen ons gerust naast bv. Westerlo, Dender of Dender zetten. Spijtig genoeg had Eendracht het de laatste jaren hard te verduren, maar met het beleid dat er nu is denk ik dat de mooiste jaren nog moeten komen.
Hoe verliep de eerste kennismaking met de Aalsterse groep? Wat was de eerste indruk?
De eerste kennismaking en indrukken waren zeer goed. Dit is een zeer uitzonderlijke groep op verschillende vlakken die daarbovenop nog eens zeer goed aan elkaar hangt. Op gebied van voetbaltalent is het ook een ploeg die er met kop en schouders bovenuit steekt. En dan op gebied van werklust en door het vuur gaan voor elkaar is dit ook exact hetzelfde. Zolang we de rust in de groep kunnen bewaren zal er ons weinig van een titel kunnen houden. Ik denk zelfs dat met deze groep een top 5 plaats in 3de klasse binnen de mogelijkheden lag.
Samen met Bornem is Aalst de ploeg met het minste aantal tegendoelpunten, daar heb jij je aandeel in. Maar is het soms niet vervelend om een volledige wedstrijd geen bal te moeten pakken?
Vorig jaar in Bornem kreeg ik elke wedstrijd minstens 5 belangrijke ballen te verwerken. Dit jaar 1 of 2, soms zelfs geen ! Het is dus een compleet andere manier van keepen. Je moet je dus anders voorbereiden op zo een wedstrijd, wat een enorme aanpassing was. Nu ben ik gebrand om die ene bal te pakken die ons eventueel de punten kan kosten.... En zoals tegen Opwijk komt die er dan als eens niet. Zolang ik een volledige wedstrijd 100% geconcentreerd blijf en mijn wedstrijd perfect kan afwerken ben ik tevreden.
In geval van keepers gaat er al jaren een cliché mee, namelijk dat vertrouwen vrijwel de belangrijkste factor is voor een goede wedstrijd te spelen, deel jij die mening?
Veel cliché's zijn waarheid en dit is er zeker één. Kort geleden las ik een artikel van Daniël Zitka en hij onderstreepte dat een doelman enkel kan presteren als hij zich goed voelt en vertrouwen heeft. Ik heb mij bij Aalst ook moeten aanpassen aan de nieuwe omgeving en het ook het vertrouwen moeten krijgen van de mensen rondom mij. Vooral bij doelmanen is het belangrijk om de angst om te falen om te kunnen zetten naar de wil om te presteren.
Heb je zelf nog een boodschap aan de supporters?
Het kan niet genoeg gezegd worden, maar als speler voor dit zingend publiek mogen spelen is echt uniek. Enkel mensen die zelf op het veld gestaan hebben weten wat een adrenaline er door je lichaam raast als je dit ziet en hoort. Ook wil ik de supporters er extra aan doen denken dat de spelers die ernaast vallen of op de bank zitten er tijdens de week evenveel voor moeten werken als de jongens die op het veld staan. Zij zijn evenveel belangrijk in de verdiensten van onze resultaten !
Verder hoop ik ook dat de supporters achter de ploeg blijven staan op momenten dat het eventueel eens minder zal gaan...


