fansite Eendracht Aalst
Banner

VB: Péruwelz - Eendracht Aalst

eaperuwelz

In een seizoen waarin het spektakel op het veld heel ver te zoeken is, konden we voorlopig de schijn nog hoog houden dankzij een sterke thuisreputatie en op de cruciale momenten de nodige dosis geluk. Tegen Wielsbeke barstte de bom echter volledig. Al onze gebreken werden genadeloos bloot gelegd en wat volgde, was een afstraffing tegen een toch wel heel bescheiden tegenstander. Het publiek toonde zich dan ook genadeloos voor de eigen ploeg.  Er zal dus heel wat mentaal oplapwerk aan te pas komen om de situatie recht te trekken voor de wedstrijd tegen Péruwelz, niet alleen sterk aan het seizoen begonnen maar ook ons absolute zwarte beest.  De verplaatsing naar Péruwelz wordt wel zonder twijfel de kortste van het seizoen, want deze wordt in ons eigen stadion afgewerkt.   Het wordt afwachten of de verguisde trainer Marc Dillen met de grove borstel door de basiself zal gaan en hoeveel krediet precies spelers als Alain Van Mieghem en Dimitri Iakovlevski wel hebben. Kevin Franck zal er wegens een schorsing alleszins niet bijzijn. En ook Jens Podevijn, Roel Van Den Brande, Benjamin Kabongo, Tim Aelbrecht en waarschijnlijk Stefan Van Dender moeten wegens blessure afhaken. Tidiany Coulibaly komt in aanmerking voor eindelijk nog eens een basisplaats in ons kwakkelend middenveld te krijgen. En hoe lang kan men onze spits Arnold Nguekam nog bij de reserven laten opdraven? Als men centrale verdedigers in de spits moet laten opdraven of iemand als Iakovlevski hopeloos verloren laat lopen voorin kan men zich de vraag stellen hoe lang men nog aan de druk kan weerstaan om Arnold, ontegensprekelijk een enorme meerwaarde in deze ploeg, uit de wedstrijdkern te houden. Het is namelijk niet meer vijf voor twaalf maar klokslag twaalf uur nu. Gelukkig hebben we nog Lionel Lord die offensief iets kan klaarmaken.

Met Péruwelz krijgen we een tegenstander die zowat uitsluitend nare herinneringen naar boven brengt. Drie seizoenen geleden duwden ze ons naar vierde klasse, vorig seizoen leden we tegen hen op ons eigen veld onze enige nederlaag uit de heenronde en in de terugronde zagen we er in de slotseconde onze drie punten nog uit handen glippen. Ook deze keer zal het niet simpel zijn, want Péruwelz start het seizoen opnieuw boordevol ambities. De opgang van Péruwelz is even steil als opmerkelijk.  Twaalf seizoenen geleden speelde het nog in vierde provinciale en pas vijf seizoenen geleden promoveerde het naar vierde klasse. Daar promoveerde het reeds na twee seizoenen naar derde en ook dit werd een succes. Twee seizoenen geleden eindigde het als vierde en vorig seizoen werden ze in onze reeks zelfs tweede. Dit seizoen staan ze voorlopig knap vierde. Er werd driemaal verloren en dit was telkens tegen de drie ploeg die in het klassement nog boven hen staan (Wetteren, Woluwe Zaventem en Oudenaarde). Over een eigen stadion beschikken ze al enkele seizoenen niet meer, want de voorbije twee seizoenen werden in Doornik afgewerkt en dit seizoen spelen ze hun thuismatchen op het veld van vierde klasser Beloeil. Dit veld lijkt echter niet voldoende om Eendracht Aalst te ontvangen, want het thuisvoordeel werd afgestaan aan ons, hetgeen ons dus een extra thuismatch oplevert. 

Aan bekende namen geen gebrek bij het ambitieuze Péruwelz. De bekendste is zonder twijfel middenvelder Eric Joly. De 36-jarige Fransman maakte eerst naam bij AA Gent, speelde vervolgens een half seizoen bij ons en maakte nog naam in eerste klasse bij Bergen, Oostende en Roeselare. Hij is nu bezig aan zijn derde seizoen bij Péruwelz, maar speelde dit seizoen nog maar nauwelijks. Een andere bekende is verdediger Laurent Wuillot. De beenharde Wuillot was jaren een vaste waarde bij Charleroi en Standard en kwam na een passage bij FC Brussels vier jaar geleden terecht bij Péruwelz. Hij slaagde er ooit in als speler van Charleroi op één seizoen driemaal rood te pakken tegen ons. De 34-jarige Wuillot komt wel nog maar net terug uit blessure. Nog een bekende naam is Giovanni Seynhaeve. De verdediger was jaren een vaste waarde bij Moeskroen. Een oude bekende voor ons is doelman Patrick De Vlaemynck. Zes seizoenen geleden stond hij een half seizoen onder de lat bij ons, maar dit werd geen onverdeeld succes. Voorin rekenen ze bij Péruwelz vooral op de snelheid van hun Afrikanen. Bassalia Sakanoko, vorig seizoen goed voor zeven doelpunten, is er wel niet meer bij, want hij vertrok de voorbije zomer naar Moeskroen, waar hij nauwelijks van de bank komt. Maar geen paniek bij Péruwelz, want ze beschikken nog steeds over Nsuka Bula en Singa Manzangala, vorig seizoen  goed voor respectievelijk veertien en dertien doelpunten. De twee Congolezen zijn dan ook een aartsgevaarlijk spitsenduo. Bula maakte jaren furore bij Tubeke, maar is nu al verscheiden seizoenen goed voor heel wat doelpunten voor Péruwelz en Singa Manzangala mocht ooit even opdraven in eerste klasse bij Lokeren. Ook aanvallende middenvelder Damien Gallucci mocht vijf seizoenen geleden bij Moeskroen even van eerste klasse proeven. En dan hebben we het nog niet over de Franse middenvelder Boualem Merrir gehad. Hij speelde zeven seizoenen geleden nog even in eerste klasse bij Antwerp, maar brak erna bij ondermeer Wevelgem en Oostnieuwkerke nooit nog potten. Vorig seizoen was hij bij URS Du Centre goed voor vier doelpunten. Dit seizoen breekt hij echter op 32-jarige leeftijd helemaal door, want hij zit al aan tien doelpunten en staat hiermee mee op kop van de topschutterslijst in Derde A. Een andere aanwinst is de Franse verdediger Olivier De Castro, jaren vaste waarde bij Doornik, en ooit linksachter Fiston Mwika Mula is een speler om in het oog te houden. De trainer is sinds dit jaar de Fransman Pierre Neubert, twee seizoenen geleden even actief bij Francs Borains, maar voor het overige een grote onbekende.

Met de wedstrijd naar Péruwelz krijgen we zowaar een extra thuiswedstrijd cadeau. De Walen waren ooit minder happig om hun thuisvoordeel af te staan. Na de voorbije seizoenen krijgen we een hele wrange smaak in de mond bij het uitspreken van de naam Péruwelz. Maar dit is natuurlijk niet de enige reden waarom er absoluut moet gewonnen worden. Na een 1 op 9 zijn we in vrije val, maar vooral het geleverde voetbal voldoet absoluut niet. We mogen hopen dat tegen Wielsbeke het dieptepunt bereikt werd en iedereen nu beseft dat het veel beter moet. Zowel de spelers als de trainer moeten hun verantwoordelijkheid nemen en in de komende twee wedstrijden tonen dat ze er alles willen aan doen om uit dit dal te klimmen. Bloed, zweet en tranen, het is de enige mogelijkheid om opnieuw de twaalfde man massaal achter zich te krijgen. Laten we dan ook hopen dat we zondag eindelijk - misschien wel voor het eerst dit seizoen - eens elf hongerige leeuwen aan de aftrap krijgen en dat de hoofden van de spelers deze keer omhoog in plaats van omlaag gaan. Als de spelers dit kunnen opbrengen, kan de steun van de twaalfde man snel terugkeren. Want laten we duidelijk wezen, zondag om drie uur zal iedereen opnieuw hopen op een betere prestatie en zal iedereen bereid zijn de ploeg aan te moedigen als we hiermee ons steentje kunnen bijdragen. En laten we voorlopig het gewoon even niet meer hebben over de titel, maar gewoon allemaal proberen de ploeg terug op de rails te krijgen.

Wedstrijdinfo

Jens Podevijn revalideert nog steeds aan de knie na zijn operatie, hem zullen we waarschijnlijk pas in de terugronde aan het werk zien. Roel Van Den Brande is voor meerdere maanden buiten strijd. Ook Benjamin Kabongo, Tim Aelbrecht en waarschijnlijk Stefan Van Dender zijn geblesseerd. Kevin Franck zit een schorsingsdag uit. Niels De Schutter en Nourdine Boussoufa moeten opletten voor een derde gele kaart die hen de volgende wedstrijd zou kosten.

  • Scheidsrechter: Stijn Hutsebaut
  • Assistenten: Tom Piens en Jeroen Walschap
  • Zondag 14 december, 15 uur, Pierre Cornelisstadion, Aalst

Terugblik

Drie seizoenen geleden gingen we voor de eindronde verliezen met 2-0 in Péruwelz (in Doornik eigenlijk). Hiermee was onze degradatie naar vierde klasse een feit. Vorig seizoen gingen we op eigen veld met 1-2 onderuit. Davy Claessens maakte het doelpunt voor ons en het doelkader hield hem van de gelijkmaker. Het was onze enige nederlaag in de heenronde. In de terugronde kwamen we in Péruwelz (opnieuw in Doornik eigenlijk) 1-0 achter, maar na doelpunten van Jens Podevijn, Lionel Lord en Cedric Boto kwamen we 1-3 voor. In de slotseconde maakte Laurent Wuillot er echter nog 3-3 van. 

De laatste 5 wedstrijden van Péruwelz:

  • Woluwe Zaventem - Péruwelz: 2-0
  • Union SG - Péruwelz: 0-2
  • Péruwelz - WS Woluwe: 0-0
  • Péruwelz - Oudenaarde: 2-3
  • La Louvière - Péruwelz: 2-4

Forum

Discussieer mee over alles rond E.Aalst op ons welbekend forum!

Video-Archief

Ontdek de unieke beelden van lang vervlogen tijden in ons uitgebreid video-archief.

Voorbeschouwingen

Kom op Iendracht.be alles te weten over de komende tegenstander via onze uitgebreide voorbeschouwingen

Welkom op Iendracht.be

Iendracht.be is sinds 2005 dé onafhankelijke fansite van Eendracht Aalst. Heeft u vragen of opmerkingen ? Contacteer ons via webteam@iendracht.be