Eendracht Aalst verloor de derby tegen de buren uit Sottegem met 0-1. Het doelpunt van bezoeker Wouter Moreels halverwege de tweede helft deed Aalst de das om. Een wedstrijdverslag is terug te vinden via onderstaande link.
Wedstrijdverslag
Eendracht Aalst kon voor de eerste dreiging zorgen via Lionel Lord. De Nederlander werd binnen dezelfde minuut tot 2 keer toe afgeblokt na individuele acties. De beste kans kwam er na 13 minuten toen Marijn Steurs een voorzet vanop links verstuurde naar de tweede paal. Niels Spotbeen nam de bal ineens op de slof maar hij verdween over de achterlijn langs de verkeerde kant van de paal. De bezoekers reageerden na 19 minuten langs Brecht Moreels maar zijn kopbal werd vrij makkelijk gestopt door Lieven De Veirman. Voor het rustsignaal kon Aalst nog 2 keer dreigen via het duo Lord-Nguekam. Lionel Lord was vanop de linkerflank telkens de aangever maar Arnold devieerde de eerste mogelijkheid naast en de tweede trapte hij al vallend over doel. Tussendoor noteerden we langs beide kanten nog een schot van buiten de zestien. De Sottegemse poging ging niet zo ver naast en de trap van Kevin Franck werd gepakt door James De Cabooter.
In de tweede helft zijn het de bezoekers die in de 58e minuut voor het eerste doelgevaar zorgen. Glenn Coppens glipt door de buitenspelval en mag alleen op doelman De Veirman afgaan. Nog een beetje gehinderd door de teruggekeerde Tomas Spotbeen schiet hij echter pal op de Aalsterse doelman. Vijf minuten later kan Lieven De Veirman nog zonder veel moeite een vrije trap van Wouter Moreels onschadelijk maken maar in de 68e minuut mochten de bezoekers wel victorie kraaien. De Aalsterse verdediging kon een voorzet van Aziz Nouhass niet ontzetten en Wouter Moreels trapte de bal aan de tweede paal knap overhoeks binnen. Eendracht Aalst was niet bij machte om te reageren en verder dan afstandsschoten van Franck, Aelbrecht en Nguekam kwam de thuisploeg dan ook niet. Deze 3 pogingen gingen trouwens allemaal over. Tien minuten voor tijd leek er dan toch eens een mogelijkheid aan te komen maar De Cabooter kon de voorzet van de ingevallen Boussoufa naar Arnold Nguekam onderscheppen. Kevin Franck draaide nog een vrije trap net voorbij de verste paal buiten en in de allerlaatste minuut kopte Roel Van Den Brande de beste kans nog voorlangs nadat Michael Seminck een lange bal van Niels De Schutter had doorgekopt.
Eendracht Aalst leed zo zijn eerste puntenverlies in het Pierre Cornelisstadion dit seizoen na een weinig opwindende wedstrijd waarin de kansen schaars waren. In de rangschikking zakt Aalst door deze nederlaag verder weg richting middenmoot. Volgende week komt rode lantaarn La Louvière op bezoek.
Eendracht Aalst: De Veirman - Van Den Brande, Seminck, T. Spotbeen (73' Aelbrecht), Steurs - N. Spotbeen (46' Boussoufa), De Schutter, Coulibaly, Franck, Lord - Nguekam
KSV Sottegem: De Cabooter - Knipping, B. Moreels, Spitaels, Heereman - Sandra (64' De Blander), Rossel, De Coene, W. Moreels, Coppens (78' Varache) - Nouhass (87' Hellebaut)
Doelpunten: W. Moreels (0-1)
Kaarten: Boussoufa (geel)

