Eendracht Aalst pakte deze namiddag zijn vijfde overwinning van het seizoen. In het eigen Pierre Cornelisstadion werd rode lantaarn La Louvière met 1-0 verslagen. De winning-goal werd in de allerlaatste minuut gescoord door Roel Van Den Brande. Een verslag van deze wedstrijd kunt u naar goede gewoonte terugvinden via onderstaande link.
Wedstrijdverslag
De eerste aanvalspogingen waren voor Eendracht Aalst maar de voorzetten van Lionel Lord werden telkens onderschept. Na 7 minuten mag de bezoekende spits Palisse alleen op doel afgaan. Doelman De Veirman moet echter niet ingrijpen want het schot wordt nog afgeblokt door de toegesnelde Alain Van Mieghem. In de tiende minuut gaat Nourdine Boussoufa neer in het strafschopgebied van de tegenpartij maar scheidsrechter Wille zag hier geen overtreding in en liet het spel gewoon doorgaan. Iets voorbij het halfuur staat Julien Pinelli van La Louvière helemaal vrij in de zestien. Gelukkig voor Aalst krijgt hij de voorzet van zijn ploegmaat niet onder controle. Ook Palisse kan nog eens van ver uithalen voor de bezoekers maar zijn schot mist de goede richting en gaat voorlangs. Vijf minuten voor de rust komt ook de thuisploeg nog eens opzetten. Eerst wordt een vluchtschot van Kevin Franck afgeblokt en een goeie minuut later ziet diezelfde Franck zijn poging opnieuw gestopt door een bezoekend been na een voorzet van Lionel Lord. 0-0 dus bij de rust na een flauwe eerste helft waarin we zelfs geen enkele bal binnen de doelpalen te zien kregen.
Na 54 minuten spelen verstuurt Tidiany Coulibaly een pass door het centrum van de vijandige verdediging. Hierdoor mag Lionel Lord alleen naar doel trekken maar de Nederlander besluit naast. Het sein voor Eendracht Aalst om even door te duwen en we krijgen dan ook 3 doelpogingen te zien in een tijdspanne van vijf minuten. Eerst kan Lionel Lord zich op links goed doorzetten en de bal voor doel brengen. Benjamin Kabongo krijgt de bal echter niet onder controle en geraakt bijgevolg niet voorbij keeper Dorange. Vervolgens kopt Michael Seminck een vrije trap van Kevin Franck over en tot slot dwingt Nourdine Boussoufa doelman Dorange tot een knappe parade via een mooi afstandsschot. Twintig minuten voor tijd steken ook de Wolven nog eens hun neus aan het venster via rechterflankspeler Omonga. Lieven De Veirman is echter attent en kan het schot afweren. In de 72e minuut stuit Roel Van Den Brande, die intussen in de voorhoede had postgevat, op de goed uitgekomen Dorange nadat hij eerst de pass van Kevin Franck knap met de borst had gecontroleerd. Vijf minuten later ziet Lionel Lord zijn schot na een individuele actie in hoekschop verdwijnen via een bezoekend been. Het leek er dus op dat iedereen zich moest neerleggen bij een scoreloos gelijkspel tot Kevin Franck in de 90e minuut nog de vrije trap van de laatste kans mocht nemen. Roel Van Den Brande toonde zich voor doel sterker dan zijn bewaker en hij kon de bal met zijn hoofd alsnog tegen de netten doen belanden.
Eendracht Aalst boekt zo een hardbevochten overwinning en deed dit bovendien voor de derde maal dit seizoen in de allerlaatste minuut van de wedstrijd. Door deze nieuwe driepunter behouden we ook de aansluiting met de (sub)top. Volgende week komt promovendus Gent-Zeehaven op bezoek in de carnavalstad. Aalst zal het dan alvast moeten doen zonder matchwinnaar Van Den Brande. Hij kreeg zijn derde gele kaart nadat hij zijn winnende treffer iets te uitbundig vierde volgens scheidsrechter Wille.
Eendracht Aalst: De Veirman - Van Den Brande, Seminck, Van Mieghem, Steurs - Kabongo (63' Aelbrecht), De Schutter, Coulibaly (63' T. Spotbeen), Franck, Lord - Boussoufa (86' Van Damme)
La Louvière: Dorange - Bombart, Sprio (50' Quaglia), Preseaux, Bonny - Omonga, Masson, Yurdakul, Pinelli (60' Ba), Laref - Palisse (81' Lwangi)
Doelpunten: Van Den Brande (1-0)
Kaarten: Van Den Brande (geel)

