Een verontrustend zwak Eendracht Aalst ging deze namiddag in eigen huis met 0-3 onderuit tegen neo-derdeklasser SC Wielsbeke. Dieter Verbrugghe en 2 keer Dominik Rosseel bezorgden hun ploeg de overwinning en verkochten alles wat met Eendracht Aalst te maken heeft een uppercut van jewelste. Hoe deze nederlaag effectief tot stand kwam, kunt u via onderstaande link nalezen in het wedstrijdverslag.
Wedstrijdverslag
In vergelijking met vorige week startte Cedric Boto in de plaats van de geblesseerde Tim Aelbrecht. Ook Ken Van Damme keerde terug in de basis ten nadele van Tomas Spotbeen.
Eendracht Aalst had het van meet af aan moeilijk en Wielsbeke moest zeker niet onderdoen voor de thuisploeg. Na een kwartier spelen dan toch de eerste kans als Kevin Franck de bal doorspeelt naar Ken Van Damme. Het Aalsterse jeugdproduct besluit de goede mogelijkheid echter pal op de bezoekende doelman Renzy Tielens. Vijf minuten later kopt Dimitri Iakovlevski de bal door waardoor Alain Van Mieghem alleen op Tielens kan afgaan. De middenvelder schiet echter zwak en veel te overhaast naast het vijandige doel. Wie dacht dat Aalst de match na deze 2 kansen op 5 minuten tijd in handen zou nemen, kwam bedrogen uit want het was Wielsbeke dat kwam opzetten. Iets voorbij het halfuur kwam de bal aan de tweede paal bij een bezoeker terecht maar deze besloot, helemaal vrijstaand, zwak op Lieven De Veirman. Het bleek uitstel van executie want in de 42e minuut draait Dominik Rosseel eerst knap weg van Michael Seminck om de bal vervolgens vanop ruime afstand voorbij de reactieloze De Veirman in doel te schieten. Tot overmaat van ramp werd het net voor de rust ook nog 0-2. Na een hoekschop duikt Dieter Verbrugghe op voor Lieven De Veirman en de verdediger kopt de dubbele voorsprong binnen.
Meteen na de pauze ontsnapt Eendracht Aalst aan een nieuwe tegentreffer als Vanwijnsberghe net niet bij een voorzet vanop rechts kan. Maar ook nu betekende uitstel geen afstel voor Wielsbeke want in de 64e minuut was de 0-3 wel een feit wanneer Dominik Rosseel een voorzet vanop de rechterflank via het lichaam van Niels De Schutter binnenkopte. Na 72 minuten spelen zagen we eindelijk nog eens een doelpoging van de thuisploeg. Lionel Lord schoot na een persoonlijke actie op doel maar Renzy Tielens haalde deze poging uit de benedenhoek. Nadien sleepte de wedstrijd zich naar het einde en viel er niet veel meer te beleven in het Pierre Cornelisstadion. We merken wel nog op dat Kevin Franck in de slotfase zijn derde gele kaart pakte en volgende week dus geschorst moet toekijken tegen Péruwelz.
Eendracht Aalst verliest dus terecht van Wielsbeke en kreeg bovenal zowat een lesje in alle facetten van het voetbal. Zowel op basis van inzet, mentaliteit, agressiviteit en zelfs op voetbaltechnisch gebied toonden de West-Vlamingen zich deze namiddag het betere elftal. Tekenend hiervoor was het applaus dat de spelers van Wielsbeke mochten in ontvangst nemen van de Aalsterse fans, die meermaals hun ongenoegen lieten blijken.
SC Wielsbeke: Tielens - Windels, Verbrugghe, Houzé, Seys - Wostyn, Tubaert, Bostoen, Goeminne (69' Demets) - Vanwijnsberghe (87' Vandebuerie), Rosseel (90' Tancré)
Doelpunten: Rosseel (0-1), Verbrugghe (0-2), Rosseel (0-3)
Kaarten: Franck (geel)


