Wedstrijdverslag
In de derde minuut kreeg Eendracht Aalst al een goede mogelijkheid maar Laurent Depoitre vond keeper Jonas Cool op zijn weg na een voorzet van Damien Gallucci. Na acht minuten zag Gallucci dat Cool zich vrij ver voor zijn doel bevond. Hij probeerde het dan ook van op een redelijk verre afstand maar de bal ging naast. Coxyde speelde goed mee en net voor het kwartier resulteerde dit in een uitstekende kans. Bart Syx zette Nick De Groote alleen voor Kevin Van Den Noortgaete maar ons sluitstuk toonde zich betrouwbaar en hij bracht redding. Nadat pogingen van Laurent Depoitre en Damien Gallucci niet echt gevaarlijk waren, duwden de wit-zwarten het gaspedaal iets dieper in met de rust in zicht. Na een pass van Laurent Depoitre mocht Wouter Moreels alleen doorgaan maar hij besloot op Jonas Cool. De laatste kans van deze eerste helft was voor Laurent Depoitre. Na een voorzet van Wouter Moreels kopte Damien Gallucci de bal voor doel maar onze aanvalsleider mikte van dichtbij te hoog.
Meteen na de pauze belandde een schot van Olivier De Castro via Damien Gallucci in de handen van Jonas Cool en Kevin Van Den Noortgaete pakte een vrije trap van Nick De Groote. In de 52e minuut werd Wouter Moreels aangespeeld door Laurent Depoitre maar Jonas Cool lag opnieuw in de weg. De bezoekers reageerden en Kevin Van Den Noortgaete moest een kopbal van Nils Sarrazyn onschadelijk maken. Na iets meer dan een uur lukte het dan toch voor den iendracht. Een vrije trap van Ewen Verheyden werd door Laurent Depoitre voor de vijandige kooi gekopt en de inlopende Damien Gallucci knalde de openingstreffer tegen de netten. De West-Vlamingen probeerden iets terug te doen maar ze slaagden er niet echt in om Kevin Van Den Noortgaete te bedreigen. Aan de overkant stopte Jonas Cool pogingen van Wouter Moreels en de ingevallen Glenn Coppens. Tien minuten voor tijd werd Olivier De Castro door de scheidsrechter van het veld gestuurd met een tweede gele kaart. De Aalsterse zege kwam desondanks niet meer in gevaar want Kevin Van Den Noortgaete moest alleen nog tussenbeide komen na een vrije trap van Kevin Janssens.
Eendracht Aalst wint voor de derde keer in acht dagen en er moeten nu al mirakels gebeuren om de ajuinen uit de eindronde te houden. Volgende zondag speelt Aalst de topper op het veld van leider Rupel Boom. Door de schorsing van Olivier De Castro en enkele blessures is de kans jammer genoeg vrij groot dat we ginder met een gehavende verdediging aan de aftrap verschijnen.
Eendracht Aalst: Van Den Noortgaete - De Castro, Seminck (45' Ringoot), B. Moreels, De Schutter - Gallucci, Kestens, Verheyden, Podevijn (60' Coppens) - W. Moreels, Depoitre (87' Amghar)
KVV Coxyde: Cool - Wille, Bailleul (71' Ameloot), Van Holm, Berquin - De Groote (60' Brogniez), Tanghe, Vandendriessche, Syx, Janssens - Sarrazyn
Doelpunten: Gallucci (1-0)
Kaarten E. Aalst: De Castro (rood via 2 keer geel)

